Novi val globalnog zaglupljenja


Ako je vjerovati najutjecajnijim svjetskim medijima uskoro nas čeka objavljivanje podataka koji dodatno podupiru bajku o globalnom zatopljenju. Kao i dosad javnost će se plašiti užasnim pričama o topljenju polova i rastu nivoa svjetskih mora i oceana. Svijet u ovome stoljeću čeka po mišljenju dežurnih katastrofičara poplava gotovo biblijskih razmjera. Da bi se čitava stvar promotrila iz drugog kuta u pomoć nam priskače polarni istraživač - Sir James Clark Ross.


Kako raspoznati laž od istine?

Da bismo razdvojili žito od kukolja ne moramo biti posebno veliki stručnjaci. Prvo što moramo procijeniti je količina istine u današnjim masovnim medijima. Dakle, istina je u današnjim srednjostrujaškim medijima jako deficitaran artikl.

Mi smo u pravilu bombardirani lažima, poluistinama i istinom istrgnutom iz konteksta. Prave, čiste, nepatvorene istine ima najmanje. Zbog toga ružnog iskustva razumno biće današnjice ne vjeruje najistaknutijim medijima. Jednostavno jer ne govore istinu. Posebno onda kad orkestrirano nastoje masu uvjeriti u nešto. Što se oni više upinju to je očitije da lažu.

Istina se iskrivljava. Zato jer oni ne žele da mi mislimo svojom glavom. Žele da mislimo točno ono što njima odgovara.

Što biste napravili kada biste poznavali osobu koja vas godinama sustavno i bezočno laže? Biste li joj vjerovali? Naravno da ne. Kad bi se ta osoba iz petnih žila trudila da vas u nešto uvjeri, biste li promijenili stav ili bi bili još više uvjereni kako su njezine namjere loše?

Upravo se to neprestano događa na globalnoj medijskoj sceni. Gomila osvjedočenih medijskih lažaca upinje se iz sve snage da nas u nešto uvjeri. To može značiti samo jedno. Da nas lažu. Gomila lažaca ne može govoriti istinu. Gomila lažaca može samo izreći gomilu laži. Točka.


Kombinirani napad na razum

Kad se netko upinje da me u nešto uvjeri sigurno ima debele razloge za to. Ista je stvar i s globalnim zatopljenjem. Koji je moj osobni interes u tome hladi li se planeta ili se zagrijava zbog utjecaja stakleničkih plinova? Nikakav. Ja osobno ništa ne dobivam time što će se zemlja hladiti ili grijati.

Kod ovih medijskih prevaranata situacija je posve suprotna. Oni su debelo zainteresirani za to da ljudi povjeruju u spomenutu bajku. Jer će na valu ove laži napraviti još stotine nuklearki. Oni će uvesti poreze na ugljični dioksid. Zasipat će nebo otrovima. Na valu ove laži uvesti će mnoge stvari, koje nikad ne bi mogli kad mi ne bismo povjerovali u ono što nam serviraju.

Poanta čitave ove priče jest da je u njihovom interesu da mi povjerujemo u njihovu laž. U našem je interesu da tu istu laž raskrinkamo.


Osvjedočimo se sami

Za početak uzmimo da se polovi doista tope. Kako je tamo akumulirana ogromna količina vode zarobljena u ledu koliko bi vremena trebalo da se polovi stvarno istope? Vjerojatno bi se radilo o stoljećima, to jest čitav bi se proces morao odvijati jako sporo. I ne samo to, nego bi on bio vidljiv svima nama. Razina mora bi se polako, ali kontinuirano podizala. Centimetar ili dva godišnje, razina mora bi se podizala toliko da bi i najtvrdokornijoj budali bilo jasno da se nešto gadno zbiva.

Zato ćemo u pomoć pozvati Sir Jamesa Clark Rossa, engleskog polarnog istraživača koji je polovinom 19. stoljeća boravio na Tasmaniji. Tamo je godine 1841. postavio oznaku kojom je označio tadašnju razinu mora. Ta je oznaka i dan danas tamo.


Evo fotografije koja prikazuje spomenutu oznaku.



Obratite pažnju da se na donjoj trećini slike nalazi strelica postavljena okomito na vodoravnu crtu. Čitava se oznaka nalazi iznad današnje razine mora. U jeku navodnog zatopljenja i topljenja polova razina mora danas je 31.5 cm ispod nivoa za godinu 1841!

Za one koje zanimaju detalji, originalni tekst na engleskom je na adresama:


http://www.john-daly.com/deadisle/index.htm

http://www.john-daly.com/deadisle/part2.htm


Ako ovo što smo gore naveli usporedimo s najavama o rastu nivoa svjetskih mora, gdje pojedini fantasti spominju porast između 2 i 5 metara, onda vidimo koliko je čitava priča daleko od istine. Jedini način da odredimo granicu koja dijeli globalno zatopljenje od globalnog zaglupljenja jest da pokušamo misliti svojom glavom.

I naučimo gledati vlastitim očima.


(Objavljeno na Croative.net 27.8. 2013)



I BUILT MY SITE FOR FREE USING